داخلی آرشيو خبر
 
در انطباق با خط مشی استکبارستیزی انقلاب اسلامی؛
رئیس جمهور برزیل با دخالت عناصر خارجی استیضاح شد!/ دولت «کودتای برزیل» را سریع و قاطع محکوم کند
نویسنده: عبدالحمید شهرابی، مسؤل تحقیقات "خانه آمریکای لاتین"، منبع: رجا نیوز، تاریخ: 13 شهريور 1395
کد مطلب: 2291
 
عبدالحمید شهرابی- رجانیوز: سقوط دولت برزیل که روز چهارشنبه ۱۰ شهریور (۳۱ اگوست) با مهندسی اثبات شده و تدارک همه جانبه وال استریت و دخالت سازمان جاسوسی ایالات متحده تحت لوای استیضاح دلما روسف رئیس جمهور منتخب مردم این کشور صورت گرفت، به معنی واقعی کلمه یک کودتای نرم تمام عیار از نوع پارلمانی بود.

حقایق و مستندات در این زمینه کاملا موجود است و قابل انکار نیست. حقایق مربوط به این کودتا و درس‌های آموزنده آن طی چند روز آتی توسط بخش تحقیقات "خانه آمریکای لاتین" جهت انتشار در اختیار رجا نیوز قرار خواهد گرفت. در این بررسی خواهیم دید که برخلاف ادعای کودتاگران، و رسانه‌های نظام سلطه که نقش مرکزی در سازماندهی و تدارک کودتا داشتند و اکنون نیز مشغول توجیه آن در افکار عمومی هستند، استیضاح رئیس جمهور برزیل توسط نمایندگان سنای این کشور نه "یک امر داخلی و مطابق قانون" بلکه با دخالت خارجی، کاملا به طور غیرقانونی و در تناقض آشکار با قانون اساسی و دیگر قوانین برزیل صورت گرفته است.

تحقیقات انجام شده هم‌چنین ماهیت ارتجاعی کودتاگران، ارتباط آنان با وال استریت و سازمان سیا و اهداف کودتا را مورد بررسی قرار خواهد داد و در بخشی دیگر به سیاست‌های اشتباه دولت و قصور حزب کارگران برزیل در بسیج و سازماندهی کافی مردم این کشور که می‌توانست باعث جلوگیری از کودتا شود، خواهد پرداخت.

عجالتا، از آنجا که حقایق مورد اشاره علی‌القاعده نمی‌بایست برای مسؤلین وزارتخارجه ناشناخته باشد و از آنجا که کودتای برزیل ضربه‌ای آشکار به یکی از سنگرهای جبهه مقاومت جهانی در مقابل نظام استکبار زده است، انتظار می‌رود که مقامات عالی دولت و وزارتخارجه بدون فوت وقت این کودتا را محکوم کنند و از این طریق پیام رسای همبستگی ملت ایران را به گوش ملت برزیل برسانند. این موضعی است که دولت‌های کوبا، ونزوئلا، اکوادور، بولیوی و بسیاری از سازمان‌ها و شخصیت‌های آزادیخواه جهان به همین زودی و به درستی اتخاذ کرده‌اند و غیبت ایران در این اردوگاه با توجه به خط مشی استکبارستیزی انقلاب اسلامی به هیچوجه قابل توجیه نیست. کودتای برزیل با همه زشتی خود این فرصت را هم‌اکنون برای وزیر محترم امور خارجه ایران فراهم کرده است که در راستای اظهارات اخیر خود در جریان سفر به ۶ کشور آمریکای لاتین مبنی بر حمایت جمهوری اسلامی از مبارزات استقلال‌طلبانه مردم آن منطقه، این کودتا را سریعا و قاطعانه محکوم کنند. تأخیر در این زمینه جایز نیست.
Share/Save/Bookmark