داخلی آرشيو خبر
 
رمزي كلارك دادستان سابق ايالات متحده:
"در مذاكرات 1+5 يك طرف ايالات متحده و متحدين‌ظالم‌اش در اتحاديه اروپا قرار دارند و طرف ديگر ايران مظلوم . ما طرف ايران مظلوم را مي‌گيريم."
کد مطلب: 411
 
هم چنان که به دور جدید مذاکرات کشورهای 1+5 (یعنی ایالات متحده، انگستان، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) با ایران برای بحث در مورد به اصطلاح "موضوع هسته ای ایران" نزدیک می شویم، ما امضاء کنندگان زیرمواضع خود را در این خصوص به شرح زیر اعلام می‌داریم:
نيويورك – 12 ژانويه 2013، كمپين "همبستگي با ايران – آري" 

امروز مراسمي در كليساي ريور سايد شهر نيويورك به مناسبت هشتاد و پنجمين سالگرد تولد رمزي كلارك، دادستان سابق ايالات متحده و همچنین بيستمين سالگرد تأسيس "مركز اقدام بين‌الملل" برگزار شد. شركت كنندگان در این مراسم،كه از رهبران و فعالين جنبش ضدجنگ در آمريكا هستند، با امضاء و تائید بيانيه‌اي تحت عنوان " موضع نود و نه درصدي‌ها در موردمذاكرات 1+5 با ايران" حمايت خود از مواضع ايران در اين مذاكرات را اعلام كردند. در اين بيانيه كه به ابتكار كمپين "همبستگي با ايران" تهیه شده و بدوا توسط رمزي كلارك و سارا فلاندرز از مؤسسين و رهبران مركزي "مركز اقدام بين‌الملل" به امضاء رسید، از فعالين جنبش جهاني صلح تقاضا شده خواهان لغو فوري تحريم‌هاي اقتصادي و متوقف كردن تهديدات نظامي عليه ايران شوند و از قدرت‌هاي سلطه‌گر بخواهند كه حق ايران براي توسعه انرژي هسته‌اي با اهداف صلح‌آميز را به رسميت بشناسند. متن اين تومار که جهت جمع‌آوري امضاء ابتدا در سايت‌هاي "همبستگي با ايران" و "مركز اقدام بين‌الملل" منتشر میشود و انتظار مي‌رود كه متعاقبا در ديگر سايت‌هاي ضد‌جنگ منعكس شود، به شرح زير میباشد.
*****
تومار نود و نه درصدی ها
در باره مذاکرات 1+5 با ایران
 
دست ها از ایران کوتاه!
هم چنان که به دور جدید مذاکرات کشورهای 1+5 (یعنی ایالات متحده، انگستان، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) با ایران برای بحث در مورد به اصطلاح "موضوع هسته ای ایران" نزدیک می شویم، ما امضاء کنندگان زیرمواضع خود را در این خصوص به شرح زیر اعلام می‌داریم:
در این مجادله دو طرف حضور دارند. یک طرف متشکل است از ایالات متحده و متحدین‌اش در اتحادیه اروپا که ایران را به تلاش برای تولید سلاح‌های هسته‌ای متهم می‌کنند – وکوچک ترین دلیل و سند معتبری بر اثبات ادعای خود ارائه نمی دهند– و طرف دیگرایران قرار دارد که تلاش دارد از حق‌ خود برای دستیابی به انرژی صلح آمیزهسته‌ای مطابق اساسنامه"آژانس بین المللی انرژی هسته ای"حراست کند.
یک طرف این مجادله که تحت رهبری امریکا میباشد سعی دارد با استفاده از یک اتهام بی‌اساس زمینه‌ لازم را برای اقدامات تهاجمی فراهم نماید و طرف دیگر ایران قرار دارد که قربانی تحریم‌های ضد انسانی و جنایت باری می باشد که جان دهها میلیون شهروند بی‌گناه ایران را به خطر انداخته است. تنها گناه ایران اینست که تصمیم گرفته مستقل و آزاد از یوغ قدرت‌های سلطه‌گر زندگی کند. اتهامات این قدرت های سلطه‌گر بارها توسط مقامات ایرانی و سازمان‌های بین المللی هم چون "جنبش غیرمتعهدها" که 120 کشور را نمایندگی می‌کند قویا تکذیب شده است. مضافا اینکه ، این اتهام علیه ایران که قصد دارد سلاح هسته‌ای تولید کند د حتی از طرف آژانس‌های اطلاعاتی / امنیتی خود ایالات متحده نيز رد شده است.
یک طرف این منازعه خوی استکباری خود را دائما با جنایات جنگی در افغانستان، عراق، لیبی و سوریه و با حمایت تام از کشتار جمعی مکرر مردم فلسطین توسط اسرائیل نشان داده است و طرف دیگر، ایران، از زمانی که مردم‌اش در سال 1979 حکومت شاه را که دست نشانده ایالات متحده بود سرنگون کردند، هیچ جنگی را علیه هیچ کشوری شروع نکرده است. این سابقه که با موضع کنونی ایران در مخالفت با جنگ در دیگر نقاط جهان هم‌خوانی دارد، دال بر این واقعیت می‌باشد که ایران مایل است در صلح با کشورهای دیگر زندگی کند.
با آگاهی از این واقعیات و مواضع حقیقی هر یک از طرفین این منازعه، چگونه یک دوستدار آزادی می تواند در مورد "مذاکرات" این دو طرف مجادله سکوت اختیار کند و بی طرف بماند؟ در این مذاکرات یک طرف ظالم است و یک طرف مظلوم. یک طرف در پی استیلا و استثمار و غارت کشورهاست در حالیکه طرف ديگر در پی حفظ و حراست از حق تعیین سرنوشت و استقلال و حاکمیت خویش است. یک طرف مدافع منافع و امتیازات طبقات و نیروهای سرمایه داری بزرگ است که 1% از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد و دیگری در حال مبارزه برای صلح، استقلال و عدالت است که اهدافی هستند منطبق با منافع 99 درصدی‌ها. بدین خاطر است که ما طرف ایران را می‌گیریم و از تمام فعالین جنبش جهانی صلح تقاضا می‌کنیم که این تومار را امضاء کرده و خواستار آن شوند كه: 

همه تحریم های علیه ایران را فورا لغو کنید و تهدیدات جنگی علیهایران را متوقف کنید!
• منصفانه با ایرانرفتارکنید؛ حق مردم ایران برای تولید انرژی هسته ای با اهداف صلح آمیز را به رسمیت بشناسید!
• دستها از ایران کوتاه!
Share/Save/Bookmark